• دانشگاه مجازي المصطفي قم

     براي سال تحصيلي 91ـ90؛
     دانشگاه مجازي المصطفي دانشجو مي‌پذيرد

     خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه مجازي المصطفي از آغاز ثبت‌نام براي سال تحصيلي 91 ـ 90 تا پايان شهريور ماه سال جاري خبر داد.

     حجت‌الاسلام علي‌اصغر عطاران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: دانشگاه مجازي المصطفي وابسته به جامعة‌المصطفي العالميه است كه از 30 كشور جهان در آن تحصيل مي‌كنند.
     وي با بيان اينكه ده‌ها هزار نفر تاكنون از جامعة‌المصطفي العالميه فارغ‌التحصيل شد‌ه‌اند، گفت: در دانشگاه مجازي المصطفي شش رشته جديد براي ترم مهر ماه در دستور كار قرار گرفته است و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال، 10 رشته راه‌اندازي شود.
     رئيس دانشگاه مجازي المصطفي با بيان اينكه ثبت‌نام و پذيرش دانشجو در دانشگاه مجازي المصطفي، در 10 رشته صورت مي‌گيرد، ابراز داشت: اين رشته‌ها بيشتر در زمينه علوم اسلامي شامل فقه، علوم قرآن، حديث، اخلاق و... است به زبان‌هاي فارسي، عربي، اردو و انگليسي است.
     وي در ادامه از ثبت‌نام دوره‌هاي كوتاه ‌مدت خبر داد و افزود: دوره‌هاي كوتاه‌ مدت در بيش از 10 زبان زنده دنيا از قبيل اسپانيولي، تركي استانبولي، چيني، اردو، ژاپني، فرانسوي و... برگزار مي‌شود.
     عطاران تصريح كرد: در دوره‌هاي كوتاه مدت، 100 دوره به اضافه دوره اسلام‌شناسي براي علاقه‌مندان با بيش از 10 زبان زنده دنيا در نظر گرفته شده است.
     وي با بيان اينكه در دوره‌هاي كوتاه‌مدت، مدرك دانشگاه مجازي به آنها داده مي‌شود، گفت: دانشجويان در پايان تحصيل در هر يك از رشته‌هاي موجود در دانشگاه مجازي، مدرك معتبر وزارت آموزش، تحقيقات و فناوري دريافت مي‌كنند.
     رئيس دانشگاه مجازي المصطفي بيان داشت: فارغ‌التحصيلان در پايان تحصيل با مجموعه‌اي از حوزه‌هاي مختلف علوم اسلامي از قبيل اخلاق، علوم قرآن، مطالعات زنان، روش تحقيق، حقوق بشر، علوم حديثي، علوم اعتقادي و علوم قرآني آشنا مي‌شوند.
     وي همچنين از آغاز ثبت‌نام براي سال تحصيلي جديد خبر داد و گفت: ثبت‌نام براي ترم مهر ماه از اول تير ماه شروع شده و تا شهريور ماه ادامه دارد.
     عطاران تاكيد كرد: دانشگاه مجازي براي ترم مهر ماه در رشته‌هاي فقه اسلامي به زبان فارسي، فقه اسلامي به زبان عربي، علوم قرآن و حديث به زبان اردو، علوم قرآن و حديث به زبان عربي، اخلاق اسلامي در مقطع كارشناسي ارشد دانشجو مي‌پذيرد.
     وي با بيان اينكه محدوديتي در پذيرش دانشجو وجود ندارد، گفت: شركت‌كنندگان در آزمون به شرط داشتن مدرك معتبر آموزشي و كسب حد نصاب لازم در آزمون كتبي و موفقيت در مصاحبه در دانشگاه تحصيل خواهند كرد.
     رئيس دانشگاه مجازي المصطفي در مورد شهريه دانشگاه نيز بيان داشت: با توجه به اينكه اين دانشگاه مخصوص غير‌ايرانيان است، بنابراين شهريه دانشگاه براي غيرايرانيان با 50 درصد تخفيف محاسبه ميشود.
     وي تاكيد كرد: دانشگاه مجازي با شعار « فراگيري دين، حق همگان در هرزمان و هر مكان» وارد عرصه آموزش شده و سعي كرده تاكنون مطابق آن عمل كند.
     عطاران عنوان داشت: ثبت‌نام در اين دانشگاه از طريق اينترنتي خواهد بود و ايرانيان و غير ايرانيان داخل و خارج كشور مي‌توانند، ثبت‌نام كنند.
     وي با بيان اينكه راه‌اندازي برخي رشته‌هاي علوم انساني را در دستور كار قرار خواهيم داد، افزود: علاقه‌مندان براي اطلاعات بيشتر در مورد نحوه پذيرش در دانشگاه مجازي به سايت www.aou.ir مراجعه كنند .