ماسك هاى طبيعى كه از ميوه هاى گوناگون تهيه مى شود، مى توانيد پوست خود را زنده و با طراوت نگه داريد.


ماسك انگور:
اين ماسك براى روشن نگه داشتن پوست صورت مفيد است.


ماسك انگور با روغن زيتون:
براى شادابى و لطافت پوست مقدارى دانه انگور را در روغن زيتون بجوشانيد و آن را صاف كرده و روى پوست صورت خود بماليد.


ماسك اسفناج:
اسفناج را در روغن زيتون بريزيد درست به همان صورتى كه بورانى درست مى كنيد بعد اين ماسك را روى صورت پهن كنيد. اين ماسك براى پوست هاى كدر مفيد است و باعث درخشش پوست مى شود.


ماسك ميخك:
مقدارى گل ميخك را در آب خيس كنيد و بعد از ۲۴ ساعت آن را صاف كرده و با مقدارى عسل و آب خيار مخلوط كنيد. به اندازه يك فنجان از اين مخلوط را ميل كنيد اين مخلوط باعث باز شدن رنگ رخساره و جلاى پوستتان مى شود.


ماسك گيلاس:
ماسك زيبايى كه از دسته هاى گيلاسى كه هسته آن را گرفته ايد مى توانيد روى پوست خود بگذاريد. اين ماسك به پوست شما نرمى داده و باعث مى شود رنگ رخساره تان باز شود.


ماسك هلو:
ماسك هلو ماسكى است كه روى تمام پوست ها مى توانيد استفاده كنيد. هلو را رنده كرده و روى پوست بگذاريد. چند دقيقه صبر كنيد و بعد از شست وشو نتيجه آن را ببينيد.


ماسک آناناس
این میوه تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی (جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید .سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه (الکل اتیلک) بیفزاید ویک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید.حالا می توانید روزی یک بارهر بار به مدت 20تا30 دقیقه این مخلوط را به صورت ماسک روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد یا گلاب بشوید.

ماسک خیار: این ماسک به طور سطحی از پوست لایه برداری کرده دانه های سر سیاه را از داخل پوست به بیرون هدایت نموده جای جوش و یا دانه های پوستی را از بین می برد و پوست را شاداب و لطیف می کند. خیار را با پوست رنده کرده و کاکوتی، کاکتوس، یاسمن گردو ، تکه های لیمو و گل همیشه بهار به آن اضافه کنید ود به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست بگذارید.