نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: به چه دلایلی نباید ازدواج کرد؟

مدیر باز نشسته
    مجتبی آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    316
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض به چه دلایلی نباید ازدواج کرد؟

در میان هزاران دلیلی که برای ازدواج کردن وجود دارد؛ دلایلی هستند که ازدواج را با شکست مواجه می کند. برای ازدواج کردن دلایل بسیاری وجود دارد، اما برای ازدواج نکردن دلیل آوردن اغلب سخت و مشکل است. دلایلی هست که فرد به خاطر آنها ازدواج می کند، ولی همان دلایل می تواند ازدواج را با مشکلات و تضادهای قابل توجهی رویاروی کند.
    دلایل نادرست ازدواج عبارتند از:
    شورش علیه والدین:
    تعارض با والدین، می تواند یکی از دلایلی باشد که فرد جوان را بسوی ازدواج سوق دهد. وقتی فردی در خانواده ای زندگی می کند که والدین او اهانت کننده و تحقیر کننده هستند، به نظر می رسد که ازدواج انتخاب موجهی باشد. آنهایی که در آتش تعارض های طولانی مدت والدین سوخته اند، آنهایی که قربانی پدر و مادری معتاد بوده اند و آنهایی که قربانی آزارهای جسمانی ، هیجانی و جنسی در خانواده بوده اند، دلایل موجهی دارند تا از خانواده به نحوی بگریزند و از آن دور شوند.
    در اینگونه موارد بهتر است که افراد استقلال شخصی خود را بسط دهند و با خانواده خود روبرو شوند، به روابط خود و خانواده خود بیندیشند و برای مشکلات و مسایل راه حلی بیابند، تا اینکه درگیر ازدواج شوندو یا به فکر ازدواج باشند. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد که از آزار والدین به ازدواج پناه برنده اند، ازدواج آنها نیز آزار دهنده بوده است.
    جستجوی استقلال:
    جوانان به اینکه روی پای خود بایستند و کارهایشان را خودشان انجام دهند و یا مستقل باشند، علاقه زیادی دارند. اما استقلال امری است که فرد، فقط به تنهایی می تواند به آن برسد. با اتکای به همسر، فرد به استقلال نخواهد رسید. بسیاری هستند که ازدواج می کنند تا مستقل شوند، اما مستقل شدن سال ها وقت می برد و امری است وابسته به خود فرد تا هرچه بیشتر، روی پای خود بایستد.
    التیام یک ارتباط شکست خورده:
    این مورد، از موضوعاتی است که شناسایی آن در دیگران راحت تر از شناسایی آن در خودمان است. پاسخ رایج به هشدارهای دیگران معمولا این است که " نه! من می فهمم که شما چه می گویید، اما این مورد فرق دارد. " ما تمایل داریم که ارتباط جدید و آمیخته با عشق را تنها از منظر وجوه مثبت بنگریم و از اینکه ممکن است این ارتباط واکنش به یک ارتباط قبلی باشد می پرهیزیم و غفلت می کنیم. فردی که در موقعیت التیام است،ممکن است برای حمایت هیجانی نیاز به یک ارتباط دیگر داشته باشد. ارتباطی که براساس التیام یکی از دو نفر شکل گیرد، از همان آغاز در معرض خطر است، چرا که عاطفه بین آن دو نه تنها به دلیل دوستی و عشق نیست بلکه به خاطر شفا بخشی و التیام زخمها و جراحات ارتباط دیگری است که قبلا رخ داده است.فردی که در موقعیت التیام است، ممکن است برای حمایت هیجانی نیاز به یک ارتباط دیگر داشته باشد. ازدواج زمانی موفق تر خواهد بود که دو نفر (بخواهند) ازدواج کنند. تا اینکه (نیاز) به ازدواج داشته باشند.
    فشار خانواده یا اجتماع:
    برخی از خانواده ها مطابق آداب، فرهنگ و عرف خود برای ازدواج به جوانان فشار می آورند. در یک جامعه شهری و تحصیل کرده، این فشار می تواند نامحسوس و ظریف باشد. اما در جامعه ای دیگربا صراحت و به طور مستقیم از جوان می خواهند که ازدواج کند. خانم ها بیشتر درمعرض این استرس هستند. بسیاری از وقتی که شهر خود را ترک می کنند و به دانشگاه می روند، پس از مدتی شاهد ازدواج هم کلاسی‌های دوره دبیرستان خود خواهند بود. که حتی بچه دار نیز شده اند و همین می تواند بر آنها فشار روانی و استرس وارد کند. در ازدواج نباید عجله کرد. معمولا شتاب در ازدواج به ارتباط شاد و سالمی منجر نمی شود. افرادی که با دلایل درست سعی در انتخاب همسر دارند نباید تسلیم این فشارها شوند.
    نیاز جنسی:
    ازدواج تنها به دلیل رفع نیاز جنسی احتمالا نمی تواند به ازدواج موفقی منجر شود. چرا که دیگر عوامل مرتبط با ازدواج، معمولا از چشم دور می ماند. ازدواج با چنین شرایطی، زیبایی های ظاهری همسر بیشتر مد نظر قرار می گیرد و شتاب و عجله نیز عامل تاثیر گذار منفی دیگری است. در فرهنگ عامه، به اشتباه، باور بر این است که عدم رضایت نیاز جنسی سبب برخی بیماری های روانی می شود. مثلا برای بهبود حال بیماران روانی، برخی توصیه به ازدواج می کنند که نه تنها حال بیمار را بهبود نخواهد بخشید، بلکه استرس و فشار روانی بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

احساس کمبود و تهی بودن:
    گاهی افرادی که هدفی را در زندگی دنبال نمی کنند، نمی دانند که از زندگی چه می خواهند، احساس ناکامی می کنند و از زندگی خود راضی نیستند، برای حل این مشکلات به ازدواج روی می آورند.
    احساس گناه:
    گاهی در رابطه با یک نفر احساس گناه می کنیم و به دلیل احساس گناه یا احساس ترحم با او ازدواج می کنیم. احساس گناه یا احساس ترحم به هر دلیلی که ایجاد شده باشد، یک دلیل نادرست برای ازدواج است.
    ویرایش توسط مجتبی : 09-30-2012 در ساعت 11:11 AM

اصا به جهنم که "به جهنم"....

كاربر درجه 3
    عاطفه آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    137
    میزان امتیاز
    11

پیش فرض پاسخ : به چه دلایلی نباید ازدواج کرد؟

واااااااااااای آبان چقدر طولانی
    ببخشیدا یه چیزی میخوام بگم به پای بی ادبی نذارین:یه دکتر اومده بود دانشگاه در مورد ازدواج حرف میزد .میگفت ازدواج برای رفع نیار جنسی است والسلام.چون اگه این حس نباشه هیچکس سراغ ازدواج نمیره.باورتون نمیشه آمار هم میداد حتی تا اینجا گفت که 99 درصد طلاقهایی که اتفاق میفته بخاطر عدم رضایت جنسی هست.میگه عوامل دیگه ای هم هست اما نسبت به این مساله در حاشیه قرار میگیرن.
    در مورد ترحم هم بگم که بچه بازی و حماقت محضه.
    خواهرم میگه ازدواج اشتباهیه که از زمان حضرت آدم تا حالا همه دارن تکرارش میکنن و کسی هم عبرت نمیکنه
    تو روزایی که خیلی خسته میشم،واسه رفتن هوای تازه میخوام درست هرسال این روزا که میشه ،تورو بی حدو بی اندازه میخوام

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    15

التیام یک ارتباط شکست خورده..........نیاز جنسی........ازدواج اگر با این دو دلیل باشه طولی نمیکشه که به جدایی ختم میشه!.ازدواج فقط برای رفع نیاز جنسی حماقت محض......چون بعد از مدتی هر دوطرف به این نتیجه میرسند که میتونن این نیاز رو در جای دیگه و با شخص دیگه برطرف کنن و همین عاملی میشه برای سردی و جدایی.........عامل دیگه هم که کاملا مشخص...ازدواج از روی انتقام گیری و با حس خشونت و حسودی بدون هیچگونه احساس محبت و صمیمیت به سال هم نمیکشه

كاربر درجه 3

نوشته های وبلاگ
    179
    میزان امتیاز
    13

ازدواج در اسلام مستحب مؤ كد است
    ازدواج در دين مقدس اسلام مستحب مؤ كد است و گاهى به علت هاى مختلف واجب هم مى گردد، ما در بخش هاى بعدى در اين باره توضيحى خواهيم داد.
    پيامبر گرامى اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلى الله عليه و آله و سلم ازدواج كردن را يكى از (سنت )هاى ثابت خود معرفى كرده و بر پيروانش(مسلمانان ) تاءكيد فرموده كه به اين سنت خوب عمل كنند.
    پس هر مسلمانى چه مرده بوده باشد و چه زن به وظيفه مسلمان بودن بايد از اين سنت پيامبر گرامى اسلام پيروى نموده (ازدواج نمايند) و به دستورات اكيد آن حضرت جامه عمل بپوشانند و الا...
    ((سنت : در لغت به معنى سيره سرشت سلوك دين مذهب شريعت طبيعت طريقت راه روش و پشت سر هم حركت كردن آمده است ، و اصطلاح علما همان (شريعت ) پيامبر گرامى اسلام صلى الله و عليه و آله و سلم است كه عمل كردن آن بر همه مسلمانان لازم است )).
    درباره زنده نگهداشتن اين سنت اصيل اسلامى روايات زيادى از خود رسول گرامى صلى الله عليه و آله و سلم و ديگر معصومين عليهم السلام وارد گرديده است .
    ما بعنوان وظيفه خود براى احياى اين سنت لازم و ترغيب و تشويق همه مسلمانان جهان روايات مشهور و معتبرى را از كتابهاى معتبرى چون :
    قرآن مجيد، نهج الفصاحة ، نهج البلاغه ، المستدرك ، و سائل الشيعة ، بحار الانوار، محجة البيضاء، ميزان الحكمة ، كنز العمال ، مكارم الاخلاق ، اصول كافى ، فروع كافى براى شما خوانندگان گرامى نقل مى كنيم .
    اميد است كه خيلى خيلى مفيد و مثمر واقع گردد، انشاءالله .

ازدواج يكى از سنت هاى رسول خدا صلى الله عليه و آله است

در بخش قبلى گفته شد كه ازدواج كردن يكى از سنتهاى متقن و محكم نبى گرامى اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلى الله عليه و آله و سلم است ، خود آن حضرت و ائمه معصومين عليهم السلام در روايات متعددى آن را متذكر شده اند.
    ما بعنوان نمونه چند تاى آنها را نقل مى كنيم :
    از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم نقل شده كه فرمود: ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس طريقه و فطرت مرا دوست دارد، بايد به سنت من عمل نمايد)).
    از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود:
    ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس از اين سنت من بيزار و روگردان شود از من نيست )).
    ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس عمل به سنت من نكند از من نيست ، پس ازدواج كنيد كه هر آينه من به زيادى مسلمانان افتخار و مباهات مى كنم )).
    ((هركس فطرت و شريعت مرا دوست دارد، پس بايد به سنتهاى من عمل كند، و از سنتهاى من است نكاح كردن و ازدواج نمودن )).
    ((زن گرفتن و ازدواج كردن و مسواك نمودن ، عطر زدن از سنتهاى من و از سنتهاى پيامبران پيشين است )).
    ((ازدواج كنيد، كه هر آينه ازدواج كردن سنت رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم است و آن حضرت مى فرمود: ازدواج كردن از سنتهاى من است هر كه بخواهد از سنتهاى من پيروى كند بايد ازدواج كند)).

مدیر کل سایت
    مهندس آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    137
    میزان امتیاز
    10

مهمترین دلیل ازدواج نکردن بی پولیه...بعدشم تورم...بقیه چیزارو آدم باهاش کنار میاد

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط سزار نمایش پست ها
    ازدواج در اسلام مستحب مؤ كد است ازدواج در دين مقدس اسلام مستحب مؤ كد است و گاهى به علت هاى مختلف واجب هم مى گردد، ما در بخش هاى بعدى در اين باره توضيحى خواهيم داد. پيامبر گرامى اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلى الله عليه و آله و سلم ازدواج كردن را يكى از (سنت )هاى ثابت خود معرفى كرده و بر پيروانش(مسلمانان ) تاءكيد فرموده كه به اين سنت خوب عمل كنند. پس هر مسلمانى چه مرد بوده باشد و چه زن به وظيفه مسلمان بودن بايد از اين سنت پيامبر گرامى اسلام پيروى نموده (ازدواج نمايند) و به دستورات اكيد آن حضرت جامه عمل بپوشانند و الا... ((سنت : در لغت به معنى سيره سرشت سلوك دين مذهب شريعت طبيعت طريقت راه روش و پشت سر هم حركت كردن آمده است ، و اصطلاح علما همان (شريعت ) پيامبر گرامى اسلام صلى الله و عليه و آله و سلم است كه عمل كردن آن بر همه مسلمانان لازم است )). درباره زنده نگهداشتن اين سنت اصيل اسلامى روايات زيادى از خود رسول گرامى صلى الله عليه و آله و سلم و ديگر معصومين عليهم السلام وارد گرديده است . ما بعنوان وظيفه خود براى احياى اين سنت لازم و ترغيب و تشويق همه مسلمانان جهان روايات مشهور و معتبرى را از كتابهاى معتبرى چون : قرآن مجيد، نهج الفصاحة ، نهج البلاغه ، المستدرك ، و سائل الشيعة ، بحار الانوار، محجة البيضاء، ميزان الحكمة ، كنز العمال ، مكارم الاخلاق ، اصول كافى ، فروع كافى براى شما خوانندگان گرامى نقل مى كنيم . اميد است كه خيلى خيلى مفيد و مثمر واقع گردد، انشاءالله . ازدواج يكى از سنت هاى رسول خدا صلى الله عليه و آله است در بخش قبلى گفته شد كه ازدواج كردن يكى از سنتهاى متقن و محكم نبى گرامى اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلى الله عليه و آله و سلم است ، خود آن حضرت و ائمه معصومين عليهم السلام در روايات متعددى آن را متذكر شده اند. ما بعنوان نمونه چند تاى آنها را نقل مى كنيم : از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم نقل شده كه فرمود: ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس طريقه و فطرت مرا دوست دارد، بايد به سنت من عمل نمايد)). از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود: ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس از اين سنت من بيزار و روگردان شود از من نيست )). از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود: ((ازدواج كردن سنت من است ، هر كس عمل به سنت من نكند از من نيست ، پس ازدواج كنيد كه هر آينه من به زيادى مسلمانان افتخار و مباهات مى كنم )). از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود: ((هركس فطرت و شريعت مرا دوست دارد، پس بايد به سنتهاى من عمل كند، و از سنتهاى من است نكاح كردن و ازدواج نمودن )). از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود: ((زن گرفتن و ازدواج كردن و مسواك نمودن ، عطر زدن از سنتهاى من و از سنتهاى پيامبران پيشين است )). از رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ، آن حضرت فرمود: ((ازدواج كنيد، كه هر آينه ازدواج كردن سنت رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم است و آن حضرت مى فرمود: ازدواج كردن از سنتهاى من است هر كه بخواهد از سنتهاى من پيروى كند بايد ازدواج كند)).
    دوست عزیز کسی نگفت ازدواج خوب نیست ازدواج نکنید.همه اینو میدونن که ازدواج کار خداپیغمبری و کلی هم سفارش شده و کلی هم در موردش حدیث داریم و کلی هم تو زندگی هردو طرف تاثیر مثبتی داره........شما متنی که آبان گذاشته رو بخون مطلب میاد دستت........بحث اینه که ازدواج با تمام خوبی ها و سفارشاتی که شده همچین کشکی هم نیست که هر کی هوس کرد بگه مامان من زن میخام مامانشم بره واسش زن بگیره هم پسرشو هم دختر بی گناه مردم رو بدبخت کنه....ازدواج هم اصولی داره که رعایت نکردن یا نادیده گرفتن اون ها نه تنها سودی نداره بلکه نتیجه عکس هم میده....ازدواج از روی حرص و حسادت و انتقام از عشق از دست رفته و هزار تا دلیل دیگه که در پایین هم ذکر شد باعث میشه که تمام این خوبی ها و سفارشاتی که برای ازدواج گفته شده نتیجه عکس بده و عده ای همین هارو بهانه کنند و بگن : بیا اینم ازدواج میگفتید خوبه خوبه حالا دیدی چه بدبخت شدیم!!!!........به نظر من یک ازدواج حساب شده و اصولی حتی در سن بالاتر میتونه از یک ازدواج سرسری و احساسی در سن پایین تر بهتر باشه!!!

مدیر بخش خودرو
    AmiR آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    110
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نمایش پست ها
    مهمترین دلیل ازدواج نکردن بی پولیه...بعدشم تورم...بقیه چیزارو آدم باهاش کنار میاد
    درسته مهندس بی پولی عاملی شده برای جوون ها که از ازدواج فرار کنن...حق هم دارن!!...اما با بقیه چیز ها هم نمیشه کنار اومده مهندس جان!

كاربر درجه 3
    shadi75 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    11

به نظر من بی پولی هم عاملی نیست که نشه ازش گذشت و به قول شما باهاش کنار نیومد! فقط کافیه هر دو طرف یه کم توقعاتشون رو بیارن پایین! از همون اول زندگی همه چیز رو حاضر و آماده و هلو برو تو گلو نخوان! تو همین روزگار تورم و گرونی با ده میلیون میشه پایه های یه زندگی رو به طور کامل و با ظاهری کاملا موجه و قابل قبول گذاشت. (خودم دیدم که میگم، خرید، طلا، عروسی، مسافرت، جهیزیه، و همه و همه چیزشون به شکل آبرومندی با همین مقدار انجام شد و الان هم خدا رو شکر خیلی راضین!)
    اصلا خود خدا چند تا چیزو تضمین کرده، یکی مخارج بچه، یکی مخارج عروسی، یکی مخارج تحصیل علم! از تو حرکت از خدا برکت.
    شما شروع کنید ببینید خدا از چه راه هایی که حتی فکرشو نمی کنید بهتون کمک می کنه!
    قرآن سفره ای است گشوده که هر کس به میزان اشتهایش از آن بهره می برد.