صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24

موضوع: به نظرتون چرا آمار طلاق در قم بالاست؟

ناظر کل انجمن ها
    sepehrad آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    196
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض پاسخ : به نظرتون چرا آمار طلاق در قم بالاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim_74 نمایش پست ها
    احساسم نسبت به کساییکه زندگیشون بهم میریزه بر اساس چیزایی که توی قم دیدم اینه که اصلا نمیفهمن واسه چی زندگی میکنن و اصولا در قید و بند نیستن و متعهد نیستن به زندگیاشون...هوسبازی (فقط همین)
    اینایی که شما میگی فقط به قم ختم نمیشه
    من اصالتا قمی نیستم که بخوام تعصب به خرج بدم ولی این چیزی که گفتین تو همه شهرها دیده میشه
    تو یکی از رستوران های تهران یه بچه 4 یا 5 ساله نشسته بود یه گوشه خیلی غمگین و با یه حالت بغض کرده که اگه میدیدینش شاید همونجا اشکتون درمیومد
    بعد مادرش عین خیالش نبود با یه خانم و 2 تا آقای دیگه نشسته بودن که خیلی راحت مردا جاشونو باهم عوض کردن اون اومد سراغ این اون یکی هم رفت سراغ اون . . .
    بعد فهمیدم بچه از چی ناراحت شده بود؟ درسته سنش پایین بوده ولی خب بازم نسبت به مادر تعصب و غیرت داره ولی انگار مادره از خداش بود که بچه بره یه گوشه و اینم کارشو راحت انجام بده
    نمیشه گفت این چیزا تو شهرهای دیگه عادی شده و درصد بالاییشون متعهد هستن. شاید یکی از دلایلی که این چیزا تو قم بیشتر دیده میشه بخاطر کوچیکی شهر و ازدحام زیاد جمعیت باشه
    اینم یادتون نره درصد بالایی از مردم قم مهاجر هستن. یکیش خانواده خود من.
    سیر شده ام از بس که از آدم هـا زخـم خورده ام!!
    خدا خیرتان بدهد به من محبت دروغین تعارف نکنید.
    من سیرم ...

سپهراد

مدیر انجمن معماری
    مهدیه آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    38
    میزان امتیاز
    16

ازدواج در سن کم .که متاسفانه توی قم خیلی رواج داره .خود من همیشه فکر میکنم توی سن 18 سالگی چی بودم الان چی شدم .همین که 5 سال از شهرم رفتم بیرون توی دانشگاه.بعدم سرکار ایناهمه تجربه زندگی به آدم میده .درسته تاثیر تربیت خانوادگی از همه اینا بیشتره ولی اینا هم کم تاثیر نداره.
    همش میگن طبق امار اینقدر دختر پسر آماده ازدواج داریم .بعد میفهمیم جز اینا دختر 18 ساله زده آماده ازدواج .آخه این سن ازدواجه؟تا زمانی که بچه ها به تجربه زندگی نرسن و ازدواج کنن روز به روز آمار طلاق بالا میره .
    ویرایش توسط مهدیه : 09-21-2013 در ساعت 03:10 PM
    ...

عضو جديد قمیا
    کوثر آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    1
    میزان امتیاز
    0

اینکه تو سن کم ازدواج صورت بگیره بهتره.ولی نباید زیر 20 باشه.متاسفانه بلوغ جنسی پسراو دخترا زودتر اتفاق میفته که الان بحث دلایلش نیست.
    نیاز به همدم و همسر احساس میشه.اگر بلوغ فکری فرزندانمون هم خوب رشد بدیم.ودر همه زمینه ها برای زندگی آماده کنیم میتونیم این آمار رو کاهش بدیم.
    شما تصور کنید پسری رو که هرچی خواسته خانواده دادند یا همینطور دختر.خب این آمادگی پذیرش مشکلات نداره و با کوچکترین ناملایمتی و سختی آخرین راه رو اول انتخاب میکنه.چون آمادگی و بلوغ فکری نداشته.سن فقط ملاک نیست.پدرو مادر من زیر 20 ازدواج کردند و تو قدیم شاید پدربزرگ و مادربزرگاتون بپرسید میبینید سن ازدواج کم بوده.ولی با اینکه سختی بیشتر بود رفتارشون نسبت به امروزی ها بهتر بوده.
    برای ازدواج رسیدن به چند بلوغ لازم و ضروریه
    نکته ای که یکی از دوستان اشاره کردند از اینکه قم از هرشهری توش زندگی میکنند هم هست
    من تو خوابگاه که بودم از بچه های شهرهای دیگه میشنیدم متوجه شدم که سنتهای یکسان و توقعات و افکارشون خیلی بهم نزدیک بوده خی این ازدواج موفق تر هستش
    چون شاید حساسیتی تو خانواده ما باشه که شهر دیگه نباشه یا بالعکس
    حرف تو این زمینه زیاده واین توصیه رو به دخترا و پسرای جوون میکنم که چیزی که به شما تو ازدواج موفق کمک میکنه آگاهی و خودسازی هستش.خودتون رو فردی قابل اتکا پرورش بدید.بعضیا فکر میکنند اگر یکسال دوست باشند میتونند ازدواج موفقی داشته باشند.مطمئن باشید این روش هم اشتباست
    دلایل هم دارم و میتونید آماررو هم بررسی کنید.سعی کنید سیدی ها و سخنرانی های مربوط رو هم گوش بدید.باعث میشه درباره خیلی از موضوعات فکر کنید.

كاربر درجه 5
    nasim_74 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    7

جناب سپهراد البته من با شما موافقم. میدونم همه جا همچین اتفاقی در حال رخ دادنه. ولی واقعا توی قم من بیشتر از جاهای دیگه دیدم و شنیدم.

{ازدواج توی سن کم بستگی به اون فرد هم داره ها!!!!}
    _ __ ___ ____ _____ ______ __________ ______ _____ ____ ___ __ _

ساکت کہ مــے مانـے… میگذارند بہ حساب جواب نداشتنت!
    عــــمرا بفهمـند دارے جان میکنـے تا…
    حــــرمــــتــــــہا را نگہ دارے ...

_ __ ___ ____ _____ ______ __________ ______ _____ ____ ___ __ _

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123